Flag_UK 

Ewa Demarczyk mieszka od urodzenia w Krakowie, dawnej stolicy królewskiej, najpiękniejszym i najstarszym mieście Polski.
Już podczas studiów muzycznych i teatralnych zaczęła występować w kabarecie “poszukiwań” – “Piwnicy pod Baranami”.
Od pierwszej pieśni umiała zafascynować publiczność tych zdumiewających, poetyckich i groteskowych równocześnie, przedstawień kabaretu.
W 1963 roku na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zdobyła wszystkie nagrody.
Ewa Demarczyk to wielki talent, to talent niepowtarzalny!
Smukła, z ciemnymi włosami, osłonięta cieniem i wielokolorowymi światłami sceny śpiewa, a jej śpiew jest przeszywający i nadzwyczajny. Twarz pełna ekspresji… wspaniała technika wokalna… głos o wyjątkowej piękności i szerokości skali… doskonała dykcja – oto jej przymioty.
Interpretuje wiersze najwybitniejszych autorów polskich i światowych; Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Rilkego, Goethego, Mandelsztama…
… śpiewa miłość, oczekiwanie, rozpacz… zielone łąki, las…
smak łez i smak winogron, zapach pachnących groszków i róż, wiatr
… ciszę wrześniowych zmierzchów, gorąco lata – wodę, ogień i ziemię
… wojnę i wojen śmierć okrutną
… misterium Ossiana
… miłosne porywy Salomona…
Muzyka Zygmunta Koniecznego i Andrzeja Zaryckiego jest połączeniem muzyki dawnej i współczesnej awangardy; oddaje doskonale atmosferę poezji.
Określony styl – bardzo teatralny – brzmienie głosu i dramaturgia interpretacji budzą zachwyt publiczności, nawet tej nie znającej języka polskiego; sztuka Ewy Demarczyk przełamuje wszelkie bariery językowe.
Ewa jest uwielbiana i przyjmowana z entuzjazmem w różnych krajach świata. Śpiewała we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Jugosławii, Belgii, Holandii, Niemczech Zachodnich, Kanadzie, na Kubie, w Izraelu, Grecji, Australii, Japonii, w Związku Radzieckim i Stanach Zjednoczonych.
… w Polsce nazywa się ją “Czarnym Aniołem”!!!
… a na świecie odmieniają we wszystkich językach:
Czarny Anioł polskie pieśni